NIŠVILLE 2014. – KOMPLETAN PROGRAM

“Nišville” jazz festival

14 – 17. avgust, Niška Tvrđava

GLAVNI PROGRAM

EARTH / SKY STAGE

ČETVRTAK, 14. AVGUST

1. Moba feat Oliver Katić ( Uručenje nagrade za životno delo Nadi Pavlović)
2. Valya Balkanska i orkestar 50 gajdaša (BUL)
3. The Cookers (USA)
4. Dorado Schmitt Quartet (FRA)
5. Tania Maria 4tet (BRA)
6. Zuralia Orchestra (ROM)

PETAK, 15. AVGUST

1. Assaf Kehati Trio (ISR)
2. Manglares (MEX)
3. Brussels Jazz Orchestra (BEL)
4. Vlatko Stefanovski i Miroslav Tadić (MAC/SER/USA)
5. Candy Dulfer (NL)
6. Vlada Maričić band (SER) feat. Nidia Moya (CUB)

SUBOTA, 16. AVGUST

1. Irena Blagojević Band (SER)
2. Vox Arsana and Big Band DOM (SLO)
3. Empirical (GB)
4. September (SLO)
5. Viva Vox (SER)
6. Mop Mop (GER/ITA)
7. Estudiantina Orchestra (NL/CUB)

NEDELJA, 17. AVGUST

1. Fish in Oil (SER)
2. Takamen Nobuki (JAP)
3. Daniel Marques trio (BRA)
4. Iyeoka (USA)
5. The Originaly Blues Brothers Band (USA)
6. Proces (SER)

PRATEĆI PROGRAM

RIVER STAGE

13. AVGUST

Estudiantina Orchestra (CUB/NL)
Roma Neno Project (BUL)
Zuralia Orchestra (ROM)
Tribute to Šaban Bajramović (INT)

OPEN STAGE

14- 17. AVGUST

Bricks and Cans (BG)
Kvantno Polje (NS)
Underdogs (NI)
Ničim izazvan (Vrbas)
Di Luna Blues Band (BG)
Rap trio (LE)
Libercuatro (BG)
Rebel band (BG)
Jeuns (NS)
Peting blues band (NS)
Putnik u tramvaju (PA)
The Highlanders (UE)
Tune (NI)
Milan Petrovic band (BG)
Morre (CAN)

YOUTH STAGE

14- 17. Avgust

Čudesmo (ČA/BG)
Tevarbulebra (NI)
Sound Underground (USA)
Jayus jazz trio (NI)
Greenfingers (NI)
Oganj (VR)
Cockblockers (KG)
Jam Station (NI)
Master Flow & Bandtronica (NS)
Jazzva Band (SU)
Irina Jovanovic (USA)
Sanja Vranić i S.K.A. Omladinski Orkestar projekta „Jazz – A Multicultural Expression“ Pobednici konkursa NIS- a i Nišvilla

JAZZ TEATAR

Dvorište Banovine, 12. i 13. Avgust 

Kokoške su na Jazz-u
Naručeni balet

IZLOŽBE

12 – 17. Avgust

Philip Paquet – Jazz Graphic Novels
Dimitar Traychev & Maria Zafirkova – Jazz Icons
Izložbe fotografija sa prethodnih izdanja festivala

PROMOCIJE I TRIBINE

13- 17. Avgust

Svetolik Jakovljević – Jazz knjige
World music magazin „Etnoumlje“
Promocije jazz stripova

STAGES

Welcome stage (14- 17. Avgust)

MatineStage (14- 17. Avgust)

Movie Stage (14- 17. Avgust)

Midnight Jam Session Stage (14- 17. Avgust)

Nišville na Kolarcu (16. Avgust: BJO & Eyot)

Nišville u Vranju (15. Avgust)

Nišville u Aranđelovcu (16. Avgust)